Minecraft Forge

Minecraft Forge Nedir ?

Minecraft Forge, Minecraft’ı modlamak isteyen kullanıcılar için olmazsa olmaz bir API’dir. Minecraft Forge sayesinde normal şartlarda Minecraft oyununda çalışmayan onbinlerce hatta yüzbinlerce modu çalıştırabilirsiniz. Bu yüzden eğer Minecraft oyununuzu modlamak istiyorsanız ilk önce yapmanız gereken şey Minecraft Forge’nin uygun sürümünü bulmak ve indirmek olmalı.

Bu yazımızda sıfırdan başlayarak sizlere Minecraft Forge indirmeyii ve indirmiş olduğunuz dosyayı Minecraft oyununuz ile nasıl entegre etmeniz gerektiğini öğreteceğiz.

Minecraft Forge Nasıl İndirilir ?

Tüm bu işlemleri yapmadan önce bilgisayarınızda Java Runtime‘ın yüklü olması gerektiğini belirtelim. Eğer yoksa burayı tıklayarak kendisini indirebilirsiniz.

Sonrasında ise Minecraft Forge’nin oyununuz ile uyumlu olan sürümünü bilgisayarınıza indirmelisiniz. Eğer Minecraft’ın 1.9.4 sürümüne sahipseniz, Minecraft Forge’nin de 1.9.4 sürümünü indirmelisiniz. Buradaki bağlantıdan istediğiniz Minecraft Forge sürümünü seçebilir ve indirebilirsiniz.

Minecraft Forge Nasıl Kurulur ?

  1. Oyununuzun kapalı olduğundan emin olun,
  2. Yukarıdaki websitesinden indirmiş olduğunuz installer dosyasını çalıştırın,
  3. Install Client‘i seçin ve OK tuşuna tıklayın,
  4. Kurulumun tamamlanmasını bekleyin.
  5. Kurulum tamamlandıktan sonra pencereyi kapatın ve keyfinize bakın.

Minecraft Forge kurulumu hakkında bilmeniz gereken her şey bundan ibaret. Eğer kurulumu doğru bir şekilde yaptıysanız artık sitemizden mod indirmeye başlayabilir ve minecraft oyununuzu modlayabilirsiniz.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Categories: Uncategorized

No comments yet, be the first to leave one!

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their respective authors, and not necessarily the views of this web portal. Members are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*