Minecraft

Takip Et
9

Harika

8.6

Kullanıcı Puanı

Minecraft Forge Nedir ? | Nasıl Yüklenir ?

Minecraft Forge Nedir ?

Minecraft Forge, Minecraft’ı modlamak isteyen kullanıcılar için olmazsa olmaz bir API’dir. Minecraft Forge sayesinde normal şartlarda Minecraft oyununda çalışmayan onbinlerce hatta yüzbinlerce modu çalıştırabilirsiniz. Bu yüzden eğer Minecraft oyununuzu modlamak istiyorsanız ilk önce yapmanız gereken şey Minecraft Forge’nin uygun sürümünü bulmak ve indirmek olmalı.

Bu yazımızda sıfırdan başlayarak sizlere Minecraft Forge indirmeyi ve indirmiş olduğunuz dosyayı Minecraft oyununuz ile nasıl entegre etmeniz gerektiğini öğreteceğiz.

1. Adım : Minecraft Forge’yi İndirmek

Minecraft Forge nedir sorusuna cevap verdiğimize göre artık Forge’yi indirmeye geçebiliriz. Minecraft Forge’yi indirebilmek için öncelikle buradaki sayfaya gitmelisiniz. Sonrasında ise Minecraft’ın hangi sürümü için Forge indirmek istiyorsanız oradaki indirme bağlantısına tıklayarak istediğiniz sürümün Forge’sini indirmelisiniz.

2. Adım : Minecraft Forge Nasıl Yüklenir ?

Minecraft Forge’nin kurulumu ise sandığınızdan çok daha fazla kolay. İndirmiş olduğunuz .jar uzantılı dosyayı çalıştırıyoruz ve karşımıza bu şekilde bir ekran geliyor.

Açılan pencerede ok yazan yere tıklıyoruz ve kurulumun bitmesini bekliyoruz. Sonrasında ise tek yapmanız gereken Minecraft’ı açarken sürüm seçme ekranında normal Minecraft sürümü yerine Forge’li Mİnecraft sürümünü seçmek.

Sürüm seçme yerinde Forge’nin hangi sürümünü kurduysanız onun yanında “x.xx.x forge” yazacaktır. Oyunu bu Forge’li sürüm üzerinden açtığınız takdirde Minecraft Forge kurulumunuz başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır.

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Giriş Yap

Şifrenizi mi unuttunuz ?

Hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifrenizi mi unuttunuz ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş yap

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.