Minecraft Forge Nedir ? | Nasıl Yüklenir ?

Minecraft Forge Nedir ?

Minecraft Forge, Minecraft’ı modlamak isteyen kullanıcılar için olmazsa olmaz bir API’dir. Minecraft Forge sayesinde normal şartlarda Minecraft oyununda çalışmayan onbinlerce hatta yüzbinlerce modu çalıştırabilirsiniz. Bu yüzden eğer Minecraft oyununuzu modlamak istiyorsanız ilk önce yapmanız gereken şey Minecraft Forge’nin uygun sürümünü bulmak ve indirmek olmalı.

Bu yazımızda sıfırdan başlayarak sizlere Minecraft Forge indirmeyi ve indirmiş olduğunuz dosyayı Minecraft oyununuz ile nasıl entegre etmeniz gerektiğini öğreteceğiz.

1. Adım : Minecraft Forge’yi İndirmek

Minecraft Forge nedir sorusuna cevap verdiğimize göre artık Forge’yi indirmeye geçebiliriz. Minecraft Forge’yi indirebilmek için öncelikle buradaki sayfaya gitmelisiniz. Sonrasında ise Minecraft’ın hangi sürümü için Forge indirmek istiyorsanız oradaki indirme bağlantısına tıklayarak istediğiniz sürümün Forge’sini indirmelisiniz.

2. Adım : Minecraft Forge Nasıl Yüklenir ?

Minecraft Forge’nin kurulumu ise sandığınızdan çok daha fazla kolay. İndirmiş olduğunuz .jar uzantılı dosyayı çalıştırıyoruz ve karşımıza bu şekilde bir ekran geliyor.

Açılan pencerede ok yazan yere tıklıyoruz ve kurulumun bitmesini bekliyoruz. Sonrasında ise tek yapmanız gereken Minecraft’ı açarken sürüm seçme ekranında normal Minecraft sürümü yerine Forge’li Mİnecraft sürümünü seçmek.

Sürüm seçme yerinde Forge’nin hangi sürümünü kurduysanız onun yanında “x.xx.x forge” yazacaktır. Oyunu bu Forge’li sürüm üzerinden açtığınız takdirde Minecraft Forge kurulumunuz başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır.

0 0 vote
Article Rating

Bunları da beğenebilirsiniz...

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x