Minecraft

Follow
9

Harika

9

Kullanıcı Puanı

Minecraft İçin Tarif Kitabı [Not Enough Items]

Bu mod oyundaki tüm eşyaları ve o eşyaların tariflerini görebilmenizi sağlar. Modumuzun adı Not Enough Items ve temelinde yaptığı şey bundan daha önceki modları olan TooManyItems ve Recipe Book modlarının bir tık daha geliştirilmiş ve kullanımı kolay bir hale getirilmiş versiyonu diyebiliriz.

Modun özellikleri;

Mod temelinde 2 farklı özellik içerir. Bunlar tarifler ve kullanım. Herhangi bir öğenin üzerine gelirken tarif tuşuna (varsayılan R) veya kullanım tuşuna (varsayılan U) bastığında modun çalıştığını göreceksiniz.

Tarif görünümü: Bir nesneyi tıkladığınızda onun nasıl yapıldığını detaylı olarak görebilirsiniz.

Kullanım Modu: Bu modda ise bir nesne ile yapılabilecek tüm varyasyonları görebilirsiniz. Örneğin elinize demir aldığınızda demir ile yapılabilecek tüm eşyalar size tek tek gösterilir. Ya da elinize Redstone aldığınızda, Redstone ile yapabileceğiniz tüm eşyaları görebilirsiniz. Detaylar için aşağıdaki fotoğrafları inceleyebilirsiniz.

Nesne Arama Kutusu: Nesne arama kutusu alttaki siyah kenarlıklı dikdörtgendir. BU bölüme bir nesne adı yazdığınızda sadece o nesne ve o nesnenin varyasyonlarını sağ tarafta görüntüleyebileceksiniz. Arama kutusuna sağ tıkladığınızda ise arama kutusunda yazılı olan her şey temizlenir.

Enchantment : X tuşuna bastığınız takdirde elinizdeki eşyaları Enchant edebileceğiniz bir menü ile karşılaşırsınız. Buradaki menüden istediğiniz özellikleri aletlerinize atayabilirsiniz.

Çöp Modu: Elinizdeki nesneleri oyundan tamamen silmek için ;

-Bir öğeyi tutarken üzerine tıklayabilirsiniz. Tıkladığınız öğe tamamen silinecektir.

-Elinizdeki bir eşya varken bu eşyanın üzerine SHİFT tuşuna basılı tutarken tıklarsanız, elinizdeki nesne de dahil olmak üzere İnventory’nizde bulunan aynı nesneler tamamen silinecektir.

Yaratıcı mod: Eğer C tuşuna basarsanız oyununuzun modunu değiştirmiş olursunuz. Eğer hayatta kalma modundaysanız yaratıcı moda, yaratıcı modda iseniz hayatta kalma moduna geçersiniz. Oyun içerisinde tek tuşla mod değiştirebilmek çoğu zaman gerçekten gerekli olabiliyor.

Gerekli Modlar

Minecraft İçin Tarif Kitabı [Not Enough Items] İndirme Linkleri

Minecraft 1.5.2 için

Minecraft 1.6.2 için

Minecraft 1.6.4 için

Minecraft 1.7.2 için

Minecraft 1.7.10 için

Minecraft 1.9.4 için

Minecraft 1.10.2 için

Minecraft 1.11.2 için

Minecraft 1.12.2, 1.12.1, 1.12 için

1 Comment

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Giriş Yap

Şifrenizi mi unuttunuz ?

Hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifrenizi mi unuttunuz ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş yap

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.