Minecraft

Takip Et
9

Harika

8.6

Kullanıcı Puanı

Minecraft Köy Modu [Millenaire Mod]

Eğer minecraft oyunundaki basit köyleri geliştirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Millenaire Mod sayesinde oyununuzdaki köyler bambaşka bir hale gelecek.

Özellikler:

Bağımsız köylerin büyümesi: Oyunda bulduğunuz köyler basit birkaç bina ile başlar, ama normal minecraftın aksine bu köyler zaman içerisinde büyüyüp gelişirler. Bu köylerde her zaman merkez bir bina (çeşitli tipte: kale, saray, manastır, vb., Genellikle “Belediye Binası” olarak anılır), bulunur.  Köyün büyüyebilmesi için çeşitli kaynaklara ihtiyacı vardır. Bu kaynakları köylüler zaman içerisinde kendileri toplarlar.

Köylülerle ticaret: Köylülerle en önemli etkileşim şekli ticarettir. Merkez binaya / belediye binasına girdiğinizde, bir köylüden sizinle ticarete geleceğini belirten bir mesaj göreceksiniz. Ticaret GUI’sini açmak için ona sağ tıklayın. Köyün sizden alıp satacağı malları listeleyecektir. Satın almak veya satmak için her iki bölümdeki iyi simgelere tıklayın. Bazı malların fiyatları köy tipinden köy tipine göre değişmektedir. Bir köyde satın alıp başka bir köyde satmak karlı olabilir; örneğin taş ocağı olan mezralar, taşa ihtiyaç duyan ama taş üretmeyen köylerde alış fiyatından daha ucuza taş satacaktır.

Köy lideri ile itibar ve ilişkiler: Sıklıkla uğraşacağınız diğer köylü, köyün lideridir. Hangi köylü olduğu köy tipine göre değişir (Şövalye, General, Toprak Sahibi…) ama her zaman merkez binada yaşar. Ona sağ tıklamak, köydeki itibarınızı gösteren Village Chief GUI’sini gösterir. Bu itibar, esas olarak köy ile ticaret yapıldığında artar ve köylülere saldırıldığında düşer. İtibarınız arttıkça, köy liderinden bir şeyler talep edebileceksiniz: Evler veya inşa edebileceğiniz araziler. Köy liderinden talep edildiğinde, köylüler tarafından, kaynaklar ve boş alan izin verdiği ölçüde inşa edilecekler. Köy kültüründeki liderlik statüsü, kendi köyünüzü kurmanıza izin verir. 

Kültüre özgü ürünler: Köyler, kültürlerine özgü bazı ürünler üretir. Buna mahsuller ve yiyecekler (Mayalar için mısır, Kızılderililer için köriler …), aletler (yalnızca Norman ve Maya) ve belirli bloklar ve dekoratif öğeler dahildir. Kültüre özgü mahsuller sizin tarafınızdan yetiştirilemez ve aletleri ve özel blokları (Hintçe tuğlalar hariç) yapamazsınız; onlar için köylerle ticaret yapmalısın. Özel bloklar genellikle uzman köylüler tarafından yapılır. 

Köylülerle savaşmak: Köylülere yardım etmek yerine onlarla savaşmayı seçebilirsiniz. Bir köyün tüm yetişkin erkeklerini öldürmeyi başarırsanız, tüm köy sandıkları otomatik olarak açılacak ve kaynaklarını alabileceksiniz. Yine de dikkatli olun, bir köylüye saldırmak diğerlerinin sizinle savaşmasına neden olur. Ayrıca, sadece hedeflediğiniz köyde değil, aynı kültüre sahip diğer tüm köylerde itibarınız zarar görecektir. Tüm köylüleri öldürürseniz, kalıcı olarak ölecekler. Hepsini öldürmezseniz veya başka yollarla (düşme, ateş vb.) Öldürülürlerse yeniden doğarlar.

Normanlar: Millénaire’in orijinal kültürü olan Normanlar, içerik olarak da en büyüğüdür. Fransa kıyısındaki 11. yüzyıl Norman köylerine dayanıyorlar ve Fransızca konuşuyorlar. Kaleler, malikaneler, manastırlar ve lonca evleri merkezli köyleri var. Ekmek, elma şarabı, calva, boudin ve tripler gibi farklı yiyecekler üretirler. Bununla birlikte, en yararlı uzmanlıkları, muhtemelen demirhanede bulunan mükemmel Norman araçları, Norman geniş kılıcı ve zırhlılardan elde edilen Norman zırhıdır. Gelişmiş binaları genellikle bir marangoz tarafından yapılan bir blok olan ahşap çerçeveden yapılmıştır. Son olarak, köyleri, yabancı tüccarların Viking Tüccarının muskaları gibi nadir malları satacakları bir pazar kurabilir.

Kızılderililer: Millénaire’e eklenen ikinci kültür olan Kızılderililer, Ganj vadisinden pirinç yetiştiren köylere dayanıyor ve Hintçe konuşuyor. Köyleri Saraylar, Kaleler ve Şefin Evleri merkezlidir. Zengin pişirme, pilav, zerdeçal, şeker kamışı yetiştirmeye ve oyuncunun vejeteryan ve tavuk körileri yapabileceği tavuk yetiştirmeye dayanır. Çoğunlukla kerpiç ve pişmiş tuğlalardan, bir fırında üretilen özel bloklardan inşa edilirler.

Mayalar: Millénaire’e eklenen üçüncü kültür olan Mayalar, MinerMiah tarafından tasarlandı. Askeri, tarımsal veya dini köylerde yaşıyorlar ve devasa taş ve parke taşı yapılar inşa ediyorlar. Maya yemeği yaptıkları mısır yetiştirebilirler: Masa (Mısır ekmeği) ve Wah (tavuk etine sarılmış tortilla). Ayrıca saraylarını ve tapınaklarını süslemek için büyük Maya oymaları ve süslü altın bloklar da yapıyorlar.

Japonlar: Millénaire’e eklenecek dördüncü Kültür. Mayalar gibi askeri, tarım veya dini köylerde yaşarlar. Kağıt duvarlardan ve ahşap çerçevelerden çok detaylı ve çarpıcı binalar inşa ediyorlar. Udon yemeği yapmak için pirinç, saz yapmak için ise Buğday tarımı yapıyorlar. Ayrıca tachi kılıcı gibi çok iyi silahlara ve iki farklı zırh setine sahipler.

Bizanslılar: Millénaire’e eklenen beşinci Kültür Ticlon tarafından tasarlandı. Yetenekli Bizanslılar, Roma imparatorluğunun Yunan haleflerine dayanmaktadır. Üzümden şarap yapmanın ve pahalı ikonlar yapmak için ipek yetiştirmenin yanı sıra, atalarının efsanevi mimarisini yeniden yaratmak için fayans kullanıyorlar. Dini, askeri ve perakende tabanlı köyler var.

Yalnız Binalar: Dolu köylere ek olarak, hiçliğin ortasında bağımsız binalar ile karşılaşacaksınız. Bazılarında bir veya birkaç köylü vardır ve bunlarla genellikle sınırlı sayıda eşya takas edebilirsiniz (örneğin, ormandaki yalnız keresteciler sizden balta satın alacak ve size odun ve elma şarabı satacaktır), diğerleri ise boştur. Boş binalardaki eşyaları arayabilirsiniz. Gizli sandıkları arayın! Ayrıca, bazı yalnız binalar görünürde size saldıracak düşman karakterler tarafından işgal edildiğinden dikkatli olun. Yağmalamak için onları öldürün. Bu, kanun kaçakları oldukları için onların kültürleriyle itibarınızı etkilemeyecektir.

Görevler ve Oluşturma Görevleri: Görevler, köylüler için gerçekleştirebileceğiniz ekstra görevlerdir. Bir görev mevcut olduğunda, bir köylünün kafasının üzerinde köşeli parantez içinde gösterilir. Görevin açıklaması ve kabul etme veya reddetme olasılığı için ona sağ tıklayın. Düzenli görevler size para, itibar veya eşyalarla ödüllendirecek. Bazı görevleri alabilmeniz için, köyde iyi bir itibara sahip olmanızı gerektirir. Hangi görevleri kabul ettiğinizi ve tamamlamanız gerektiğini öğrenmek için ‘M’ tuşuna basın.

Yaratılış Görevi: Görev kavramını genişleten Yaratılış Görevi: gerçekleştirilmesi gereken farklı görevler içeren bir dizi görev (sadece etrafta nesneler taşımak değil) ve Minecraft dünyasının neden var olduğunu ve Millénaire köylülerinin içinde neler yaptığını keşfetmek etrafında dönen bir senaryo. Görev bölümlere ayrılmıştır. Başlangıç ​​olarak, bir Hint köyünde “bizden biri” olarak ün kazanın ve köylülerden biri yakında size giriş görevini verecek. Ormanda bir ağacın altında yaşayan bilge bir Hindu olan Sadhu’yu aramanız gerekecek. Sadhuyu bulmak, daha önce oluşturulmamış bir ormana (taygaya değil) seyahat etmeyi gerektirir. Zaten dünyanızda kapsamlı bir şekilde seyahat ettiyseniz, bu oldukça fazla keşif gerektirebilir. Ne kadar araştırma yaptığınızı kontrol etmek için bir haritalama aracı kullanmak iyi bir çözüm olabilir. ve daha önce ziyaret edilmediğini bildiğiniz bir bölgeye gitmek. Sadhu bölümünü tamamlamak size Hint köyleri için liderlik statüsü verecektir.

Kontrollü köyler yaratmak: Tüm kültürlerin “kontrollü köy” olarak bilinen belirli bir köy türü vardır. Bir tane üretebilmek için, söz konusu kültürün lideri olarak tanınmanız gerekir. Bunu yapmanın iki yolu var: O kültürün bir köyünde “Doğal lider” itibarına ulaşın ve o kültür için Köy Şefi, Yaratılış Görevi Bitir bölümünden rütbe isteyin. “Doğal Lider” rütbesine sahip olduğunuzda, o kültür için kontrol edilen köy, asayı altın bir blokta kullanırken olası köyler listesinde görünecektir.

Kontrollü köylerin yönetimi:Kontrollü köylerde, tüm yeni binaların yapımına siz karar verirsiniz. Bunun için asayı köy dışında, bir binanın yerleştirilmesini istediğiniz noktada kullanmanız gerekiyor. Size mevcut binaların bir listesi sunulacak ve bunun için yeterli alan varsa, oluşturulması sipariş edilecektir. Bununla birlikte, köylülerin yine de istediğiniz binaları normal şekilde inşa etmeleri gerekecek ve ihtiyaç duyulan tüm kaynaklara ihtiyaç duyacaklar. Ek olarak, projeler paneline sağ tıklayarak Belediye Binası’ndaki bina projelerinin tam listesini görebilirsiniz. Bu arayüzde, her binanın yükseltilmesine izin vermeyi veya yasaklamayı seçebilirsiniz. 

Bu mod Minecraft için gerçekten fazlası ile kapsamlı bir köy modu. Eğer oyunda köylüler ile daha fazla iletişime geçmek istiyor, onları da efektif bir şekilde kullanarak bir şeyler üretmek ya da ticaret yapmayı düşünüyorsanız bu modu kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim. İlk etapta çok karışık bir mod gibi gelse de oynadıkça bu modun o kadar karışık olmadığını göreceksiniz.

Yapımcı : Kinniken, 073TheBoss, FireController1847, Zoythrus

Minecraft 1.5.2 / 1.5.1 için

Minecraft 1.6.2 için

Minecraft 1.6.4 için

Minecraft 1.7.2 için

Minecraft 1.7.10 için

Minecraft 1.8.9 için

Minecraft 1.12.2 için

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Giriş Yap

Şifrenizi mi unuttunuz ?

Hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifrenizi mi unuttunuz ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş yap

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.