in

TooManyItems Modu [Eski Tarif Kitabı]

Minecraft oyununuza bir sürü yeni mod eklediğinizde tüm bunların tariflerini aklınızda tutmakta ciddi zorluk çekeceksiniz. Lakin eğer TooManyItems modunu kullanıyorsanız, bu eşyaların tariflerini hatırlamak zorunda değilsiniz. Tek bir tuş ile istediğiniz eşyanın tarifini görebilir, hatta eğer isterseniz tek bir tuş ile o eşyayı envanterinize dahil edebilirsiniz. Oyunun 1.8 versiyonun altındaki sürümlerde çalışan TooManyItems Modu Minecraft için olmazsa olmaz modlardan bir tanesidir.

Not : Modu kullanabilmek için Minecraft Forge gereklidir.

  • Açma / Kapatma: Envanter ekranındayken “o” tuşuna basın. 
  • Öğe ekleme: Tam yığın eklemek için sağ kenar çubuğundaki öğelere sol tıklayın veya birer birer eklemek için sağ tıklayın.
  • Çöp Kutusu (yalnızca tek oyunculu): Bir öğe yığınını silmek için öğe kenar çubuğuna veya çöp kutusu simgesine bırakın. “Silme modunu” açmak ve kapatmak için çöp kutusu simgesine tıklayın (“silme modunda” tıkladığınız herhangi bir öğeyi silersiniz – çok sayıda öğeyi seçerek silmek için kullanışlıdır). Envanterinizi silmek için çöp kutusu simgesine Shift tuşunu basılı tutarak tıklayın.
  • Oyun modu: Hayatta kalma, yaratıcılık ve macera modu için sırasıyla araç çubuğundaki “S”, “C” ve “A” simgelerine tıklayın.
  • Saat: Saati gün doğumu, öğlen, gün batımı veya gece yarısına ayarlamak için güneş ve ay simgelerini tıklayın.
  • Zorluk: Oyun tercihlerine girmeden zorluğu değiştirmek için sarmaşık simgesine tıklayın.
  • Sağlık / açlık: Sağlığı ve açlığı maksimize etmek için kalp simgesine tıklayın.
  • Durumları kaydetme (yalnızca tek oyunculu): Tüm envanterinizi kaydetmeniz ve daha sonra geri yüklemeniz için birkaç yuva mevcuttur. (Kaydedilmiş durumun yanındaki “x” düğmesi onu kaldıracaktır.) Bu, “gerçek” envanterinizi düzenlemeden önce kaydetmek, tuttuğunuz her şeyi temizlemek için boş bir envanter kaydetmek, tüm malzeme envanterini kaydetmek, envanterleri karakterler arasında vb. paylaşın.

Yapımcı : Marglyph

TooManyItems Modu [Eski Tarif Kitabı] İndirme Linkleri

Minecraft 1.5.2

Minecraft 1.6.2

Minecraft 1.6.4

Minecraft 1.7.2

Minecraft 1.7.10

Minecraft 1.8.0

Puan Verin

Written by mustafa

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Minecraft Forge Nedir ? | Nasıl Yüklenir ?